Stan dróg jest zazwyczaj w kiepskiej kondycji. Powodem tego może być w wielu przypadkach fakt, iż przy projektowaniu drogi nie przewidziano zmiany natężenia ruchu na większy. W takiej sytuacji wzmocnienie warstwy asfaltowej jest logicznym krokiem. Implikacja wzmacniających geomat lub kompozytów do konstrukcyjnych warstw pozwoli zredukować formowanie się szczelin i zapobiega pęknięciom.
Pęknięcia w asfaltowych warstwach pojawiają się najczęściej z powodu temperatury, skurczu asfaltu lub jako odpowiedź na niejednorodne warstwy. Rezultatem jest o wiele większe naprężenie, które zmniejsza wytrzymałość warstw. Problem ten może być wyeliminowany poprzez użycie wzmocnionych kompozytów, które mają wystarczającą wytrzymałość i pozwalają naprężeniu rozejść się równomiernie po powierzchni.
Powstawanie kolein to kolejny problem, który występuje w miejscach, gdzie transport jest powolny (przystanki autobusowe, skrzyżowania). Ten typ obciążenia jest przez asfalt mało tolerowany, dlatego szybko zaczynają się pojawiać deformacje. Aby temu zapobiec, należy użyć kompozytowych wyrobów. Nie jest to konieczne dla ich wytrzymałości, natomiast wymagane dla struktury drogi.
Jeśli potrzebujecie rozszerzyć lub zwiększyć wytrzymałość skrajni drogi, dobrym rozwiązaniem jest wykonanie wzmocnienia wierzchniej warstwy, aby zapobiec przemieszczaniu się gruntu na brzeg drogi.
Na chwilę obecna nie wykonujemy na polskim rynku usługi takie jak: obliczenia statyczne, projektowanie, projekty oraz inspekcje (nadzory na budowach) ze względu na dużą ilość pracy. Możemy jednak pomóc w doborze produktów geosytetycznych oraz wytworzyć ofertę cenową na oferowane przez nas produkty na określony projekt.
Bezpłatnie | +48 666 585 318 | |
|